Republička izborna komisija je, na sednici održanoj 14. novembra 2022. godine, utvrdila preliminarne rezultate neposrednih izbora za članove nacionalnih saveta nacionalnih manjina, održanih 13. novembra 2022. godine.
Republička izborna komisija je, na sednici održanoj 14. novembra 2022. godine, utvrdila preliminarne rezultate neposrednih izbora za članove nacionalnih saveta nacionalnih manjina, održanih 13. novembra 2022. godine.
Na osnovu statistički obrađenih zapisnika o radu biračkih odbora sa biračkih mesta preliminarni rezultati su sledeći:
REZULTATI IZBORA ZA ČLANOVE NACIONALNOG SAVETA ALBANSKE NACIONALNE MANjINE SA 86.01% OBRAĐENIH BIRAČKIH MESTA
Izborne liste prema redosledu na glasačkom listiću
Red. broj |
Naziv izborne liste |
Broj glasova koje je dobila izborna lista |
Procenat od broja birača koji su glasali |
1. |
DEMOKRATSKA PARTIJA – Dr sci. NAGIP ARIFI PARTIA DEMOKRATIKE – Dr. sc. NAGIP ARIFI |
1.152 |
12.04 |
2. |
PARTIJA ZA DEMOKRATSKO DELOVANjE – Ragmi Mustafi PARTIA PËR VEPRIM DEMOKRATIK – Ragmi Mustafi |
2.903 |
30.33 |
3. |
POKRET ZA DEMOKRATSKI PROGRES – ŠĆIPRIM MUSLIU LËVIZJA E PROGRESIT DEMOKRATIK – SHQIPRIM MUSLIU |
1.785 |
18.65 |
4. |
ALTERNATIVA ZA PROMENE – LEVENT ĆAZIMI – ALTERNATIVA PËR NDRYSHIM – LEVENT QAZIMI |
2.258 |
23.59 |
5. |
DEMOKRATSKA PARTIJA ALBANACA – Dr sci. RAGMI MUSTAFA PARTIA DEMOKRATIKE SHQIPTARE – Dr. sc. RAGMI MUSTAFA |
730 |
7.63 |
REZULTATI IZBORA ZA ČLANOVE NACIONALNOG SAVETA AŠKALIJSKE NACIONALNE MANjINE SA 96.91% OBRAĐENIH BIRAČKIH MESTA
Izborne liste prema redosledu na glasačkom listiću |
Red. broj |
Naziv izborne liste |
Broj glasova koje je dobila izborna lista |
Procenat od broja birača koji su glasali |
1. |
„Za napredak Aškalija – Muhamet Behrami“ |
170 |
35.94 |
2. |
„Aškalije, ali zajedno“ – Iljaz Ramadanović |
122 |
25.79 |
3. |
„ZAJEDNO“ – Đemal Demir |
61 |
12.90 |
4. |
„ZA POBEDU AŠKALIJA“ |
109 |
23.04 |
REZULTATI IZBORA ZA ČLANOVE NACIONALNOG SAVETA BOŠNjAČKE NACIONALNE MANjINE SA 88.95% OBRAĐENIH BIRAČKIH MESTA
Izborne liste prema redosledu na glasačkom listiću
Red. broj |
Naziv izborne liste |
Broj glasova koje je dobila izborna lista |
Procenat od broja birača koji su glasali |
1. |
Sandžačka demokratska partija – Husein Memić / Sandžačka demokratska partija – Husein Memić |
13.607 |
35.56 |
2. |
STRANKA PRAVDE I POMIRENjA – dr Misala Pramenković STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – dr. Misala Pramenković |
12.210 |
31.91 |
3. |
„BOŠNjAČKO JEDINSTVO – dr Sulejman Ugljanin“ „BOŠNJAČKO JEDINSTVO – dr. Sulejman Ugljanin“ |
10.397 |
27.17 |
4. |
„Savez za Sandžak i Dobre Bošnjane“ „Savez za Sandžak i Dobre Bošnjane“ |
1.509 |
3.94 |
5. |
Bošnjačka lista – Esad Džudžo / Bošnjačka lista – Esad Džudžo |
174 |
0.45 |
REZULTATI IZBORA ZA ČLANOVE NACIONALNOG SAVETA BUGARSKE NACIONALNE MANjINE SA 95.75% OBRAĐENIH BIRAČKIH MESTA
Izborne liste prema redosledu na glasačkom listiću
Red. broj |
Naziv izborne liste |
Broj glasova koje je dobila izborna lista |
Procenat od broja birača koji su glasali |
1. |
„To smo mi“ – Prirodni pokret, – „Tova sme nie“ prirodno dviženie – Vladimir Zaharijev – Vladimir Zahariйev |
5.555 |
61.78 |
2. |
Grupa birača: KORENI – VLADICA DIMITROV / Grupa glasopodavateli: KORENI – VLADICA DIMITROV |
2.397 |
26.66 |
3. |
ZA BUGARE U SRBIJI – ZA BЪLGARITE V SЪRBIЯ |
865 |
9.62 |
REZULTATI IZBORA ZA ČLANOVE NACIONALNOG SAVETA BUNjEVAČKE NACIONALNE MANjINE SA 99.48% OBRAĐENIH BIRAČKIH MESTA
Izborne liste prema redosledu na glasačkom listiću
Red. broj |
Naziv izborne liste |
Broj glasova koje je dobila izborna lista |
Procenat od broja birača koji su glasali |
1. |
BUNjEVCI ZA SUBOTICU I SVOJA PRAVA – ZAJEDNO! TAMARA BABIĆ BUNJEVCI ZA SUBATICU I SVOJA PRAVA – ZAJEDNO! TAMARA BABIĆ |
547 |
17.81 |
2. |
„Složno za Bunjevce – dr Suzana Kujundžić Ostojić” |
2.280 |
74.24 |
3. |
BUNjEVCI SOMBOR – SVI U JEDNOM KOLU BUNJEVCI SOMBOR – SVI U JEDNOM KOLU |
188 |
6.12 |
REZULTATI IZBORA ZA ČLANOVE NACIONALNOG SAVETA VLAŠKE NACIONALNE MANjINE SA 96.57% OBRAĐENIH BIRAČKIH MESTA
Izborne liste prema redosledu na glasačkom listiću
Red. broj |
Naziv izborne liste |
Broj glasova koje je dobila izborna lista |
Procenat od broja birača koji su glasali |
1. |
SRBIJA ZA VLAHE – ZAJEDNO MOŽEMO SVE |
11.903 |
99.6 |
REZULTATI IZBORA ZA ČLANOVE NACIONALNOG SAVETA GRČKE NACIONALNE MANjINE SA 95.63% OBRAĐENIH BIRAČKIH MESTA
Izborne liste prema redosledu na glasačkom listiću
Red. broj |
Naziv izborne liste |
Broj glasova koje je dobila izborna lista |
Procenat od broja birača koji su glasali |
1. |
„GRCI ZAJEDNO – ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΑΖΙ“ – Petar Rodifcis-Nađ |
275 |
99.64 |
REZULTATI IZBORA ZA ČLANOVE NACIONALNOG SAVETA EGIPATSKE NACIONALNE MANjINE SA 96.91% OBRAĐENIH BIRAČKIH MESTA
Izborne liste prema redosledu na glasačkom listiću
Red. broj |
Naziv izborne liste |
Broj glasova koje je dobila izborna lista |
Procenat od broja birača koji su glasali |
1. |
DA SE I ZA NAS ZNA – EMIN ZEJNULAHU |
852 |
69.1 |
2. |
„Piramida“ – Seladin Osman |
189 |
15.33 |
3. |
„Esnaf“ – Kujtim Demir |
181 |
14.68 |
REZULTATI IZBORA ZA ČLANOVE NACIONALNOG SAVETA MAĐARSKE NACIONALNE MANjINE SA 96.88% OBRAĐENIH BIRAČKIH MESTA
Izborne liste prema redosledu na glasačkom listiću
Red. broj |
Naziv izborne liste |
Broj glasova koje je dobila izborna lista |
Procenat od broja birača koji su glasali |
1. |
Magyar Összefogás – Mađarska sloga |
39.876 |
95.83 |
REZULTATI IZBORA ZA ČLANOVE NACIONALNOG SAVETA NEMČKE NACIONALNE MANjINE SA 98.37% OBRAĐENIH BIRAČKIH MESTA
Izborne liste prema redosledu na glasačkom listiću
Red. broj |
Naziv izborne liste |
Broj glasova koje je dobila izborna lista |
Procenat od broja birača koji su glasali |
1. |
ZAJEDNIČKA LISTA PODUNAVSKIH NEMACA – DIE GEMEINSAME LISTE DER DONAUSCHWABEN |
670 |
98.97 |
REZULTATI IZBORA ZA ČLANOVE NACIONALNOG SAVETA POLjSKE NACIONALNE MANjINE SA 100% OBRAĐENIH BIRAČKIH MESTA
Izborne liste prema redosledu na glasačkom listiću
Red. broj |
Naziv izborne liste |
Broj glasova koje je dobila izborna lista |
Procenat od broja birača koji su glasali |
1. |
„SVIM SRCEM ZA POLjAKE“ |
109 |
90.83 |
REZULTATI IZBORA ZA ČLANOVE NACIONALNOG SAVETA ROMSKE NACIONALNE MANjINE SA 96.66% OBRAĐENIH BIRAČKIH MESTA
Izborne liste prema redosledu na glasačkom listiću
Red. broj |
Naziv izborne liste |
Broj glasova koje je dobila izborna lista |
Procenat od broja birača koji su glasali |
1. |
„SRBIJA ZA ROME – ZAJEDNO MOŽEMO SVE“ |
35.176 |
95.53 |
2. |
ZA JEDINSTVO ROMA SRBIJE – IBRO IDIĆ |
1.135 |
3.08 |
REZULTATI IZBORA ZA ČLANOVE NACIONALNOG SAVETA RUMUNSKE NACIONALNE MANjINE SA 97.52% OBRAĐENIH BIRAČKIH MESTA
Izborne liste prema redosledu na glasačkom listiću
Red. broj |
Naziv izborne liste |
Broj glasova koje je dobila izborna lista |
Procenat od broja birača koji su glasali |
1. |
RUMUNI ZAJEDNO – ZA SIGURNU BUDUĆNOST! ROMÂNII ÎMPREUNĂ – PENTRU UN VIITOR SIGUR! |
8.068 |
80.92 |
2. |
RUMUNSKA PARTIJA – RUMUNI ZA RUMUNE – PARTIDUL ROMÂN – ROMÂNII PENTRU ROMÂNI |
1.660 |
16.65 |
REZULTATI IZBORA ZA ČLANOVE NACIONALNOG SAVETA RUSKE NACIONALNE MANjINE SA 98.76% OBRAĐENIH BIRAČKIH MESTA
Izborne liste prema redosledu na glasačkom listiću
Red. broj |
Naziv izborne liste |
Broj glasova koje je dobila izborna lista |
Procenat od broja birača koji su glasali |
1. |
RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ |
230 |
15.38 |
2. |
GRUPA BIRAČA, RUSI U SRBIJI – MILOVAN ĆURČIĆ |
819 |
54.78 |
3. |
UJEDINjENI RUSI SRBIJE – ZA RUSKO KULTURNO NASLEĐE OBЪEDINENNЫE RUSSKIE SERBII – ZA RUSSKOE KULЬTURNOE NASLEDIE |
259 |
17.32 |
4. |
NATALIA KOCEV – MI SMO RUSI! MЫ – RUSSKIE! |
115 |
7.69 |
5. |
Jedan narod dve države |
56 |
3.75 |
REZULTATI IZBORA ZA ČLANOVE NACIONALNOG SAVETA RUSINSKE NACIONALNE MANjINE SA 98.4% OBRAĐENIH BIRAČKIH MESTA
Izborne liste prema redosledu na glasačkom listiću
Red. broj |
Naziv izborne liste |
Broj glasova koje je dobila izborna lista |
Procenat od broja birača koji su glasali |
1. |
„Rusini zajedno“ „Rusnaci Vєdno“ |
1.686 |
46.54 |
2. |
„Zajedno za Vojvodinu“ – OLENA PAPUGA / „Vєdno za Voйvodinu“ – OLENA PAPUҐA |
474 |
13.08 |
3. |
Rusinska budućnost |
442 |
12.2 |
4. |
„Za Rusine – Željko Kovač“ – „Za Rusnacoh – Želьko Kovač“ |
481 |
13.28 |
5. |
„Matica rusinska za Rusine“ / „Ruska matka za Rusnacoh“ |
492 |
13.58 |
REZULTATI IZBORA ZA ČLANOVE NACIONALNOG SAVETA SLOVAČKE NACIONALNE MANjINE SA 98.74% OBRAĐENIH BIRAČKIH MESTA
Izborne liste prema redosledu na glasačkom listiću
Red. broj |
Naziv izborne liste |
Broj glasova koje je dobila izborna lista |
Procenat od broja birača koji su glasali |
1. |
I nasleđe i budućnost – Slovaci! Aj dedičstvo aj budúcnosť – Slováci! |
6.359 |
42.45 |
2. |
SLOVACI ZAJEDNO! SLOVÁCI SPOLU! |
2.711 |
18.1 |
3. |
MATICA SLOVAČKA U SRBIJI MATICA SLOVENSKÁ V SRBSKU |
5.663 |
37.8 |
REZULTATI IZBORA ZA ČLANOVE NACIONALNOG SAVETA SLOVENAČKE NACIONALNE MANjINE SA 97.13% OBRAĐENIH BIRAČKIH MESTA
Izborne liste prema redosledu na glasačkom listiću
Red. broj |
Naziv izborne liste |
Broj glasova koje je dobila izborna lista |
Procenat od broja birača koji su glasali |
1. |
Slovenci zajedno – Slovenci skupaj |
544 |
98.73 |
REZULTATI IZBORA ZA ČLANOVE NACIONALNOG SAVETA UKRAJINSKE NACIONALNE MANjINE SA 99.22% OBRAĐENIH BIRAČKIH MESTA
Izborne liste prema redosledu na glasačkom listiću
Red. broj |
Naziv izborne liste |
Broj glasova koje je dobila izborna lista |
Procenat od broja birača koji su glasali |
1. |
GRUPA BIRAČA „SENjUK“ – FILIP PRONEK |
749 |
76.35 |
2. |
Kolomejka Sremska Mitrovica |
221 |
22.53 |
REZULTATI IZBORA ZA ČLANOVE NACIONALNOG SAVETA ČEŠKE NACIONALNE MANjINE SA 98.94% OBRAĐENIH BIRAČKIH MESTA
Izborne liste prema redosledu na glasačkom listiću
Red. broj |
Naziv izborne liste |
Broj glasova koje je dobila izborna lista |
Procenat od broja birača koji su glasali |
1. |
Česi Srbije – prof. dr Jože Sivaček / Češi Srbska – prof. dr Jože Siváček |
266 |
47.58 |
2. |
Česi – nasleđe i budućnost |
285 |
50.98 |
Sednici je predsedavao predsednik Republičke izborne komisije Vladimir Dimitrijević.